[email protected]   +383 49 513 200

Orë e mençur Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm BT, e Zezë

369,00 €

SM-R880NZKAEUF

Kategoritë: Orë   

Shpërndaje:

Pothuajse të gjithë ne dëshirojmë të njohim më shumë veten,prandaj projektuam Galaxy Watch4 Classic krejtësisht të ri, që të jetë shoqëruesi në rrugëtimin tuaj drejt një jetese më të shëndetshme. 

Disa modele nuk dalin kurrë nga moda, si p.sh. korniza klasike rrotulluese dhe ekrani plot ndriçim i Galaxy Watch4. Dizajni i rafinuar i ofron një pamje të sofistikuar dorës suaj dhe materialet prej inoksi të cilësisë së lartë shprehin funksionalitetin e saj të fuqishëm dhe intuitiv.

Qëndroni komodë gjatë gjithë ditës me rripin sportiv Ridge. Materiali i tij fluoroelastomer e mban rripin të qëndrueshëm dhe rezistent ndaj djersës, ndërsa qëndron i palëvizur në kyçin tuaj për t'iu përshtatur stilit tuaj.

Zgjidhni mes temave të orëve analoge ose dixhitale me një sërë sfondesh, fontesh dhe ngjyrash që u përshtaten shijeve, motit ose rastit. Gjallëroni temat e orëve me personazhe nga AR Emoji për të shprehur stilin tuaj, ndërkohë që grafikat e animuara tregojnë veprimet që kryeni, si p.sh. të vrapuarit ose të dëgjuarit muzikë.

Gjurmoni ecurinë tuaj të fitnesit me orën tonë që mat lehtësisht përbërjen e trupit. Mësoni përqindjen e yndyrës në trup, muskulin skeletor, ujin në trup e më shumë për të arritur qëllimet tuaja. Mirëpo sensori BioActive i Samsung dhe çipi ynë më i shpejtë sjellin novacionin më të madh në Galaxy Watch.

Kryeni një matje të BIA duke përdorur vetëm 2 gishta në 15 sekonda. Kurdo dhe kudo.Sensori i ri BioActive i Samsung regjistron në kohë reale përbërjen e trupit për t'ju informuar se si të menaxhoni objektivat tuaj për shëndetin.

Gjurmoni rezultatet e aktiviteteve dhe të fitnesit në orën dhe telefonin tuaj. Numëroni hapat, kontrolloni kaloritë dhe qëndroni në rrjet me GPS. Galaxy Watch4 Classic dikton aktivitetin fizik për të gjurmuar rutinën dhe mbështet më shumë se 90 ushtrime për një raport më të saktë të tyre.

Me Galaxy Watch4 Classic shijoni çdo hap që bëni me miqtë dhe familjen. Gjurmoni hapat dhe garoni me miqtë në një garë argëtuese përmes panelit mesazheve live. Sfidat shpërblehen me një distinktiv përkujtues dhe një sistem pikësh për ta bërë ushtrimin argëtues, motivues dhe të dobishëm nga ana shoqërore.

Gjurmuesi i gjumit dikton dhe analizon fazat tuaja të gjumit ndërsa pushoni. Opsionet e përmirësuara të matjes ju lejojnë të kontrolloni nivelet e oksigjenit në gjak dhe gërhitjes.

Ora e parë inteligjente me sistem operativ Wear të mundësuar nga Samsung, Galaxy Watch4 Classic ofron në kyçin e dorës suaj akses të pandërprerë në aplikacionet e preferuara. Do të merrni një larmi të pasur aplikacionesh nga ato të transmetimit muzikor deri te gjithçka që gjendet në bibliotekën masive të aplikacioneve të shëndetit dhe fitnesit. 

Galaxy Watch4 Classic vjen me sistemin operativ Wear të mundësuar nga Samsung, duke ju dhënë lidhje pa ndërprerje me pajisjet Samsung Galaxy. Kontrolloni ANC në Galaxy Buds2 ose aktivizoni aplikacionet në telefon direkt nga ora juaj. Veçoritë shtesë si busulla e bëjnë Galaxy Watch4 Classic edhe më të kreativ. 

Specifikat

NETWORK Technology

Rrjeti/bartësi
Infra
Bluetooth, Wi-Fi

Lidhja
Teknologjia e vendndodhjes
GPS,Glonass,Beidou,Galileo
 
Wi-Fi
802.11 a/b/g/n 2.4+5GHz
 
NFC
Po
 
Versioni Bluetooth
Bluetooth v5.0
 
Profilet Bluetooth
A2DP,AVRCP,HFP,HSP

OS
Wear OS mundësuar nga Samsung

Ekrani
Teknologjia (Ekrani kryesor)
Super AMOLED
 
Madhësia (Ekrani kryesor)
1.2" (30.4mm)
 
Rezolucioni (Ekrani kryesor)
396 x 396
 
Thellësia e ngjyrave (Ekrani kryesor) 16M

Procesori
Shpejtësia e CPU
1.18GHz
 
Lloji i CPU
Dual-Core

Memorja
Madhësia e RAM (GB) 1.5
 
Madhësia e ROM (GB) 16
 
Memoria e disponueshme (GB)* 7.6
 
Mbështetja për memorien e jashtme
N/A

Sensorët
Accelerometer, Barometer, Gyro Sensor, Geomagnetic Sensor, Light Sensor, Optical Heart Rate Sensor, Electrical heart sensor, Bioelectrical Impedance Analysis Sensor, Hall Sensor

Specifikimi fizik
Përmasat (LxGjxTh)
41.5 x 41.5 x 11.2 mm
 
Pesha
46.5 g

Bateri
Kapaciteti i baterisë (mAh, tipik) 247
E çmontueshme Jo
 
Koha tipik e përdorimit (Orët)
Deri në 40 orë

Audio dhe video
Formati i luajtjes së audios
MP3,M4A,3GA,AAC,OGG,OGA,WAV,AMR,AWB


Ju duhet të kyqeni për të berë vlerësim (Review).