Celularë meanIT Smart S5,Dual Sim, i zi

106,90 

Celularë meanIT Smart S5,Dual Sim

SKU: 3858890342796 Categories: ,

Description

Megjithëse të moshuarit janë të interesuar për telefonat celularë klasikë me të cilët mund të shijojnë jo vetëm butona të mëdhenj dhe karaktere të mëdha në ekran, por edhe lehtësinë e përdorimit.

meanIT Smartphone Start S5 në pamje të parë duket si të gjithë telefonat inteligjentë të sotëm. Ka një ekran të madh që mbulon pjesën më të madhe të sipërfaqes së përparme, por gjithashtu ka disa funksionalitete që smartfonët klasikë nuk e ofrojnë.

Poshtë ekranit 5 inç, ka tre butona që do ta bëjnë më të lehtë komunikimin për të moshuarit. Ata nuk duhet të mendojnë se si t’i përgjigjen një telefonate, nëse duhet të rrëshqitin djathtas apo majtas. Start S5 ka një buton jeshil dhe një të kuq me të cilin mund t’i përgjigjeni një telefonate , të përfundoni një telefonatë ose ta refuzoni atë.

Ata kanë një buton tjetër që është jashtëzakonisht i dobishëm – butonin SOS. Ndodhet në pjesën e përparme dhe lejon thirrjen e lehtë të numrave të telefonit të futur më parë, të cilët duhet të thirren në rast rreziku, lëndimi ose urgjence. Për shembull, nëse një person bie në dysheme dhe nuk mund të ngrihet, dhe telefoni është pranë tij, mjafton të shtypni butonin SOS dhe telefoni do të telefonojë vetë, me altoparlantin e jashtëm (Speaker) të ndezur. Ekziston edhe një buton i katërt i vendosur anash, i cili përdoret për të ndezur driten LED.

Me një interfacee të thjeshtë, të vjetër të sistemit operativ, në të cilin ka ikona të mëdha, përdoruesve nuk do t’u paraqiten funksione të panevojshme që as i dinë dhe as nuk duan t’i përdorin. Nëse përdoruesi dëshiron, ai mund të përfshijë ndërfaqen më të avancuar Android 11 Go në mënyrë që të ketë një smartphone të plotë.

MeanIT, ata menduan edhe për volumin e zërit, sepse të moshuarit shpesh nuk dëgjojnë mirë. meanIT Smartphone Start S5 ka një volum të rritur të zërit gjatë bisedës. Dhe kjo nuk është e gjitha, sepse paketa vjen edhe me një mbajtës karikimi në të cilin telefoni mund të mbahet gjithmonë. Si telefonat e vjetër fiks.

Ka një memorie të integruar prej 2 GB memorie, dhe 16 GB memorie të brendshme (e zgjerueshme me karta 32GB), e cila do të jetë mjaft e mjaftueshme për funksionimin e këndshëm të aplikacioneve që do të përdoren në këtë smartphone të përshtatur posaçërisht për të moshuarit. Telefoni ka të gjitha funksionet e zakonshme si GPS, Bluetooth, por edhe radio FM dhe mbështetje me dy SIM për të punuar me dy karta SIM. Ka një bateri të integruar me një kapacitet prej 2200 mAh.

Nuk harruam as kamerat e përparme dhe të pasme, kështu që është e mundur të bëni foto dhe video me një kamerë të pasme 2 megapikselë dhe një kamerë të përparme 0.3 megapikselë. Gjithçka është aty, shumë thjesht e organizuar në mënyrë që meanIT Start S5 të jetë një smartphone që të moshuarit do ta adhurojnë.

meanIT SMARTPHONE Start S5
Font i madh dhe ikona të mëdha
Softuer senior
Butonat fizikë për përgjigjen dhe përfundimin e thirrjeve, si dhe butonin SOS dhe elektrik dore LED
Mundësia e përdorimit të interface klasik Android 11 Go
Rritje shtese e volumit të bisedës
Ekran 5″ (12,7 cm) FWVGA+ TN18:9 (480*960)
Memorie 2 GB RAM + 16 GB
GPS, BT, radio FM, butoni SOS, elektrik dore LED
Bateri Li-Ion 2200 mAh
SIM e dyfishtë 2G / 3G (2 x mikro SIM)
Vende për kartën e kujtesës Micro SD (mbështetur deri në 32 GB)
Procesor me katër bërthama
Kamera e pasme 2.0 MP, e përparme 0.3 MP
Android 11 Go
Aparat i përshtatshëm për të moshuarit